• Apel świąteczny
  • Apel świąteczny
  • Apel świąteczny
  • Apel świąteczny
  • Apel świąteczny

Apel świąteczny

Zachęta do refleksji na temat istoty Świąt Bożego Narodzenia

W piątek 22 grudnia odbył się apel świąteczny, który przygotowały klasy 2f i 1e. Miał on nieco inną niż zwykle formułę i skłonił zarówno uczniów jak i nauczycieli, zabieganych i pochłoniętych świątecznymi przygotowaniami, do refleksji na temat tego, jak spędzamy, a jak rzeczywiście chcemy spędzać święta. Przedstawienie pokazało, że warto żyć nie tylko dla siebie, ale dla innych, od innych czerpać siłę, kiedy już nie można w sobie wskrzesić iskry, kiedy nie mamy siły spojrzeć w lustro, by rozliczyć siebie za brak odwagi. Po chwilach zadumy nad istotą świąt i wysłuchaniu utworów świątecznych nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu mikołajkowego na najlepsze klasowe wykonanie piosenki świątecznej oraz szkolnych podchodów zorganizowanych w Mikołajki. Konkurs piosenki wygrała klasa 2g, a w podchodach bezkonkurencyjni okazali się przedstawiciele klasy 1d. Pani wicedyrektor Jolanta Tonkiewicz wręczyła nagrody przedstawicielom zwycięskich klas.
Na koniec pani dyrektor Krystyna Łasowska złożyła wszystkim życzenia świąteczne, a miłym zaskoczeniem na koniec apelu okazała się informacja o odwołanych ostatnich lekcjach, która wzbudziła aplauz wśród uczniów.

Tekst: kl. 1e
Zdjęcia: Olivia Turbańska

Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny Zdjęcie: Apel świąteczny

MonikaBieszczak
2017-12-30 19:39:40