• 2g w pogoni za fauną i florą
  • 2g w pogoni za fauną i florą
  • 2g w pogoni za fauną i florą
  • 2g w pogoni za fauną i florą
  • 2g w pogoni za fauną i florą

2g w pogoni za fauną i florą

Uczniowie klasy 2g biologiczno-chemicznej dwujęzycznej udowodnili, że zarówno przedzieranie się przez florę różnych stref klimatycznych jak i anatomia ciała ludzkiego nie są im straszne.

W czwartek 23 listopada klasa 2g biologiczno-chemiczna dwujęzyczna wraz z wychowawczynią panią Żanną Tyrała-Wierucką oraz panią Dominiką Borowiak stała się prawdziwymi przyrodnikami, którzy z uśmiechem na twarzy przedzierali się przez roślinność stref klimatycznych charakterystycznych dla Palmiarni w Poznaniu. Młodzież, dzięki przeprowadzonym zajęciom, miała możliwość zobaczyć i poprzez praktyczne działania nauczyć się czym charakteryzuje się epifit, jak wygląda korzeń podporowy u pandanowca, że Cola nie jest napojem i jak faktycznie pachną nasiona kawy.
Drugą część wycieczki dzielni explorerzy spędzili na wystawie Body World’s Vital, gdzie mieli okazje podziwiać ciekawe eksponaty plastinarium Gunther’a von Hagens, zgłębić tajniki budowy ciała ludzkiego i znaleźć odpowiedzi na nurtujące uczniów biol-chem’u pytania, na które dzielnie odpowiadał nasz przewodnik, student medycyny.
Po udanej wycieczce , pełni wrażeń wróciliśmy do domów.

Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą Zdjęcie: 2g w pogoni za fauną i florą

ŻannaTyrała-Wierucka
2017-11-28 22:27:50