• Education USA zaprasza na wirtualne targi edukacyjne

Education USA zaprasza na wirtualne targi edukacyjneW przyszłym tygodniu będziemy celebrować International Education Week. Z tej okazji, 15 listopada (we środę) amerykański Departament Stanu przy współpracy z EducationUSA organizuje wirtualne targi edukacyjne „International Students Day”. To świetna okazja dla uczniów aby „odwiedzić” amerykańskie uniwersytety i dowiedzieć się wszystkiego, co dotyczy studiów na amerykańskiej uczelni. Ponad 15 tys. studentów, rodziców i nauczycieli z 200 krajów uczestniczyło w takim wydarzeniu w ubiegłym roku.

Wszystkie wydarzenia w Polsce związane z International Education Week są zaprezentowane na stronie: http://educationusa.pl/iew/ Sprawdź czy coś dzieje się w Twojej okolicy.

Wirtualne targi edukacyjne będą trwały od 10:00 do 22:00. Uczestnicy będą mogli uzyskać kompleksowe informacje na temat studiowania w USA oraz poznać ofertę edukacyjną ponad 80 amerykańskich uniwersytetów. Każdy będzie mógł dowiedzieć się, jak wybrać właściwy uniwersytet, poznać system edukacji w USA, porozmawiać przez webczat, dołączyć do prezentacji na żywo, obejrzeć materiały wideo wybranych szkół. Zainteresowani dowiedzą się także, jakie są możliwości w zakresie wsparcia finansowego i stypendiów poszczególnych uczelni. Warto wcześniej zarejestrować się na platformie targów aby mieć czas na zapoznanie się ze stroną internetową i jej zawartością.

Organizatorzy zapraszają także na prezentacje on-line podczas trwania targów (podany czas polski):

10:00 Discover Undergraduate U.S. Higher Education
Sesja nt. studiów pierwszego stopnia, kończących się tytułem “Bachelor” lub “Associate”

11:00 Undergraduate Admissions and Funding
Sesja opisująca sposób ubiegania się o przyjęcie na studia piewszego stopnia oraz sposobów finansowania

12:00 Graduate Admissions and Funding
Sesja nt. sposobu ubiegania się o przyjęcie na studia magisterskie i sposobów ich finansowania

13:00 Choosing a U.S. Institution
Jak wybrać uczelnię w USA?


Poza godzinami powyższych sesji uczelnie zapraszają na swoje strony internetowe, gdzie będzie możliwość porozmawiania z przedstawicielami uczelni poprzez czat, obejrzenia prezentacji video opisujących ofertę uczelni, lub uczestniczenia w prezentacji na żywo.

Aby wziąć udział w targach należy zarejestrować się na stronie CollegeWeekLive, tutaj: https://goo.gl/pDxkwW


Czat: po rejestracji, po kliknięciu na ikonę "€œLive Now” można będzie znaleźć listę uczelni, których reprezentanci czekają na rozmowę. Będzie tam także możliwość wzięcia udziału w grupowej dyskusji. Polecamy, aby pamiętać o przedstawieniu się, np. Zofia/Poland. Proponowane pytania:

Jak wygląda proces ubiegania się o przyjęcie na Państwa uczelnię w przypadku studentów zagranicznych? Wyniki, których testów są wymagane? (np. SAT, ACT, GMAT, TOEFL, IELTS). Które programy akademickie są najlepsze w Państwa uczelni? Jakiego typu stypendia przyznawane są studentom zagranicznym i jakie są wymagania aby je uzyskać? Jakiej pogody mogę się spodziewać? Jak wygląda życie na kampusie? Dlaczego powinnam/powinienem wybrać Państwa uniwersytet?

Prezentacje
: należy wybrać “Expert Presentations” na górze ekranu i przewinąć ich listę, aby znaleźć temat, który nas interesuje. Będzie tam także możliwość zadawania pytań poprzez chat.

Prezentacje na żywo: aby dołączyć do prezentacji, należy wybrać “Presentations” na środku ekranu oraz wybrać interesujące nas spotkanie.

Potrzebujesz informacji na temat studiów aby lepiej przygotować się do udziału w targach? Zachęcamy do odwiedzenia poniższych stron oraz pobrania materiałów przygotowanych przez Departament Stanu oraz EducationUSA:

EducationUSA: www.educationusa.state.gov

EducationUSA Poland: www.EducationUSA.pl (informacje w j.polskim)

USA Education in Brief: http://goo.gl/4Ndktq

eJournal - Study in the USA: http://goo.gl/nWmRDI

eJournal - Required Reading – An Insider’s Guide to Higher Ed: http://goo.gl/ghjUJx

Your 5 Steps to U.S. Study: http://goo.gl/GMOz2L

EducationUSA YouTube channel: http://goo.gl/3o6SzA

Zdjęcie: Education USA zaprasza na wirtualne targi edukacyjne

IwonaRakowska
2017-11-09 17:08:20