• Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie
  • Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie
  • Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie
  • Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie

Rekrutacja - nabór elektroniczny


Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie

Spojrzenie na literacką wartość twórczości Boba Dylana i Leonarda Cohena.

W czwartek 23.03.2017 r., w ramach obchodów Dnia Kultury Amerykańskiej w Koperniku, na zaproszenie nauczycieli języka angielskiego, gościliśmy pana Tadeusza Żuczkowskiego, który przygotował prezentację na temat twórczości Boba Dylana i Leonarda Cohena zatytułowaną: "Literature has always been sung" (Literaturę od zawsze śpiewano).
Pan Tadeusz Żuczkowski jest wykładowcą literatury amerykańskiej i brytyjskiej w Instytucie Lingwistyki Stosowanej PWSZ w Lesznie. Prowadzi tam również zajęcia ze wstępu do literaturoznawstwa, kultury Wielkiej Brytanii, kultury europejskiej i pisania. Dodatkowo, jest pisarzem. W ciągu ostatnich dziesięciu lat wydał pięć powieści: Jazzus Band, Torowisko, Nieszpór, Refugium, Niedopałki.

W wykładzie uczestniczyli głównie uczniowie i uczennice klas drugich. Pan Żuczkowski rozpoczął od krótkiego przypomnienia początków literatury, czyli poezji śpiewanej z akompaniamentem liry i innych instrumentów.

Następnie została przybliżona sylwetka Boba Dylana, nie tylko jako piosenkarza, ale też pisarza, poety i laureata ubiegłorocznej Literackiej Nagrody Nobla. Twórczość Dylana została zilustrowana dwoma klasykami: „A Hard Rain's A-Gonna Fall” i „Like A Rolling Stone”, pokazującymi różne oblicza jego twórczości.
Kolejną częścią prezentacji była twórczość Leonarda Cohena i próba porównania obu artystów, a materiałem porównawczym był utwór „Suzanne”, który został wysłuchany i poddany krótkiej analizie. Spotkanie zakończyły ogólne refleksje na temat poezji śpiewanej i jej miejsca w dzisiejszym świecie muzyki.

Zdjęcia: Mikołaj Bensdorff z kl.2e

Zdjęcie: Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie Zdjęcie: Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie Zdjęcie: Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie Zdjęcie: Spotkanie z panem Tadeuszem Żuczkowskim, wykładowcą PWSZ w Lesznie

MonikaBieszczak
2017-04-07 21:05:57